Jdi na obsah Jdi na menu
 


Není možné navázat spojení v místní síti.

3. 4. 2009

 

Pokud u vás nastal problém že se vám nedaří navázat spojení s místní síťí ať už po "kabelu" tak pomocí Wifi signálu tak vám doporučuji přečíst si následujících pár řádků. Třeba zde naleznete vhodnou radu pro vyřešení vašeho prolému.

  • Problém může být:
    • v nevytvoření výjimky v bráně firewall Windows® a případně v další bráně firewall, např. některé antivirové nebo bezpečností programy mají integrovanou bránu firewall, které máte již předinstalovány, aniž byste o tom věděli. Chcete-li zjistit, který program komunikaci blokuje, můžete všechny brány firewall a antivirové, bezpečnostní programy vypnout. Postupným zapínáním jednotlivých programů a testem spojení zjistíte, který program komunikaci blokuje.
      Ve zjištěném programu je potřeba vytvořit výjimku pro příchozí spojení na TCP port 8600.
    • ve špatné IP adrese; nejedná se o místní IP adresu vzdáleného počítače. Jestliže je vzdálený počítač připojen do další sítě, může mít další IP adresu. Tuto IP adresu není možné používat v rámci místní sítě.
    • ve špatném směrování paketů do jiné sítě, kterou máte na počítači vytvořenou. Pokud máte vytvořenou VPN nebo jinou virtuální síť, tak zkuste všechny tyto sítě zakázat nebo zrušit výchozí bránu a vyzkoušejte spojení znovu. Problém může být ve výchozí bráně u některé VPN sítě. Postupným zapínáním jednotlivých VPN sítí a testem spojení zjistíte, která VPN síť má nastavenou výchozí bránu a pakety jsou směrovány do této sítě.

Tak doufám že byl váš problém vyřešen, pokud ne tak vám nezbývá než se obrátit na vašeho správce sítě, popřípadě zkontrolovat zda váš PC pracuje správně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář